loading

Show info
arvaki

DŮM V BESKYDECH_v realizaci

RODINNÝ DŮM V BESKYDECH Dvě hmoty – bílá a černá. Bílá - obytná, vyšší, se sedlovou...

Details

a578f4f7-a16e-4ec2-80a5-fa7a739ede5a

RODINNÝ DŮM V BESKYDECH

Dvě hmoty – bílá a černá. Bílá – obytná, vyšší, se sedlovou střechou a černá – technická, nižší, s rovnou zelenou střechou.

V bílé se žije – má být lehká, vzdušná, jemná. Technická skýtá tolik potřebné zázemí, je to sklad.

Okna jsou také rozdělená dle svých funkcí a umístění, na dřevěná a černá. Dřevěná jsou zapuštěná, s rovněž dřevěnými ostěními, černá jsou v líci s fasádou.

Celý obytný prostor je otevřený, propojený. Avšak s možností intimity a zákoutí, s různými výhledy a průhledy. Uprostřed dispozice, jako srdce domu – prostor otevřený vzhůru, k výšinám i ven, do zahrady, v tomto prostoru akcent (pracovně jsme jej nazvali „velín“), místo, kde se kříží provozy, místo pro potkávání, snídani, bar, odkládání (mobilů), nabíjení (se)…

Horní podlaží je klidové, se třemi ložnicemi. Pokoj rodičů s okenním výklenkem, místo klidu pro paní domu, přítelkyni, kdy v polštářích spočine okem na horizontu, do dálek, na hory…nebo na střešní zelenou terasu.

Děvčata mají ve svých komnatách soukromí s výhledy (nadhledy), taktéž mají „pod kontrolou“ (okny do světlíku), co se děje dole. Velká okna s dřevěnými širokými parapety umožňují spočinutí s knihou či jinak…

V technickém traktu je krom úložných prostor také pracovna, pokoj pro hosty, s výhledem do hlavní zahrady nebo úzkou střílnou do tajemné růžové zahrady opuštěného starého domu přes ulici.

 

 

místo                          
Beskydy

klient                           
privátní

typ
novostavba

status
v realizaci 2017-2021

realizované fáze
studie 2016, dokumentace pro stavební povolení 2017, návrh interiéru 2018

podlažní plocha
217 m2

obestavěný prostor
1010 m3

vizualizace
Petr Valíček